نا بخشوده

سلام اول از همه کسانی که به اين موضوع جواب دادن تشکر ميکنم-
بعدشم من ميخواستم بگم دليل اين دو آهنگی که انتخاب کردم چيه.
اين دو آهنگ به نظر من از بهترين آهنگهای پر محتوا در دنيای موسيقی متاله -(محتوا=چيزی که کمتر تو کارای متال بهش توجه ميشه).
بچه ها اينجا نظرات مختلفی دادن اما همه نظرات با هم تفاوت داشت بعضی ها هم مطمئن هستم تا حالا به اين دو آهنگ فکر نکردند تا بتونن به دنبال مفهومش باشن حتی کسانی که سالهاست متاليکا گوش ميدن(اما مقصرم نيستن تو مطلب بعديم اينو بيشتر توضيح ميدم).
اماunforgiven معنای واقعا زيبايی داره=نابخشوده من اين اعتراف رو ميکنم من معنای زندگی و هدفم از زندگی رو تو اين آهنگ پيدا کردم .(ايمان عجيبی که به معنایunforgiven دارم).بخاطر همين اين دو آهنگو خيلی دوست دارم .
اما مطلب اصلی=به نظر من هر کسی اين دو آهنگو با توجه به شخصيت درونی خودش اون چيزی که حس کرده-توجه :حس کردن-فهميده و يه سری هايی هم هستن که خواستن از خود اعضای متاليکا مايه بزارن وبگن مفهومش اينه قابل توجه همه دوستان باشه که تا حالا متاليکا هيچ موقع هدفشو از يک آهنگ بيان نکرده اين نقد هايی است که سعی کردند معنای اون رو بدست بيارند مثلا آهنگTurn The page.King Nothing و... وبعضی از آهنگاشونم که معنای واضحی دارهFuel-One اما نکته مهم در اينه که نحوه بيان چتوريه .
مثلا در مورد آهنگone بقدری مصايب جنگ رو به زيبایی بيان کرده که برای همه قابل درکه.
و اينکه خصوصيت خوب يک گروه اينه ما ميتونيم مفاهيمشونو با خصوصياتی که در ذهن داريم و توجه به روحياتمون بدست بياريم نه اينکه ما خودمون رو با مفاهيم یک آهنگ تطبيق بديم (خودمون رو تو قالب یک آهنگ ببریم=البته از دید منفی - چون یه موقع هایی هم هست که کار درستیه )خصوصيت خوب متاليکا که باعث شهرتش شده در همين مورده.
(قابل ذکره که من فقط در مورد مفاهيم بحث ميکنم نه نوع موسيقی).
هر کسی برای خودش يه جوری آهنگو معنی ميکنه مثلاnothingelse metters که اصلا من موسيقی خودمو رو مديون اين آهنگ ميدونم اين آهنگ برای هر کسی تداعی کننده يه چيزه بعضی ها مفايم عاشقانه از اون برداشت ميکنن بعضی ها مفاهيم فلسفی و ...
و اين ما هستيم که بايد موسيقی رو تحت کنترل خودمون در بياريم نه موسيقی -متاسفانه خيلی از دوستان هستن که يه جورايی برای خودشون قيد و بند گذاشتن که مثلا من فقطheavy metal گوش ميدم بس اصلا نبايد دورو ور سبک ديگه ای بگردم و واقعا من اين سوال رو ميکنم چرا وقتمون رو با بعضی از کارهای کم ارزش هدر ميديم ؟-توجه کنيد به مطالب قبلی که تو وبلاگ هستش-
و اما اين متاليکاست که تونسته اينکارو بکونه اين متاليکاست که همه ميشناسنش همه بهش علاقه دارن
اين متاليکاست که تونسته مارو تسخير کنه به نظر شما آيا کسی پيدا ميشه که اهل موسيقی باشه و وقتیnothing else metters رو گوش کنه منقلب نشه؟
و در آخر نظر شخصیمو میخوام در مورد unforgiven بدم:
انسان به خاطر یک اشتباه کوچک از بهشت رانده شد بخاطر یک نافرمانی یک وسوسه واین کار ما انسانهارو از جایگاه اصلیش که بهشت بود راند بس همگی ما بخاطر این کاری که پدر و مادر اصلی ما(آدم و حوا)انجام دادند باعث شد که همگی به یک سرنوشت دچار شویم و اون نابخشوده بودن ماست-وقتی به دنیا میام از همون اول تو unforgiven هستی این تو هستی که بهخاطر یک هوس از محل اصلی خودت دور شدی (بهشت)حال چه باید کرد؟باعث شدیم از خدا کسی که آرامش بخش ما انسنهاست دور بشیم.(دلیل افسردگیهای انسان از این دنیا از چیزهایی که عشق اسم میزارن -متنفر شدن از همنوع دست به خشونت زدن-فریاد-خشم-وووووووو)حالا فقط باید انتخاب کنی.
خوب این بستگی به خودت داره باز میتونی نافرمانی کنی تن به هوس های خودت بدی یا سعی کنی مسیر صحیحتو انتخاب کنی .
اما باید توجه داشته باشی که زمانو از دست ندی چون شاید یه موقعی رسیدو تو فهمیدی کلید خوشبختیت همیشه باهات بوده اما چه سود!!!چون دیگه وقتی نداری.
.آخه میدونی همه ما پشت یک در ایستادیم که قفله میدونی که پشت اون در یه جایی هست که میشه خورشید(حقیقت محض : خدا)و دید میشه توش آرمش داشته باشی اما؟خوب بعضی ها فقط تقلا میکنن دست و پا میزنن تاهی درو بشکنن بعضی ها هم فراموش میکنن که تو چه جایی هستن چون محیطش - آدماش- چشمای اونو کور کردن .
و وقتی که میمیرن تازه چشماشون به حقیقت باز میشه .
پس این تو هستی این من هستم همه هستیم همه نابخشوده ایم راه رسیدن به خوشبختی آسونه وقتی که فهيدی اون کليد در درون خودته.

حامد
  
نویسنده : unforgiven ; ساعت ٥:۳٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٥ دی ،۱۳۸۱